Skip links

مدرنیزاسیون آسانسورها elevator modernization

در آسانسورهایی که سالیانی چند از نصب و راه‌اندازی و استفاده از آن‌ها می‌گذرد، بعضی از قطعات آسانسور نیاز به تعویض و جایگزینی با قطعات نو و مرغوب دارند.

مدرنیزاسیون و یا به عبارتی بازسازی آسانسورها بایستی منتج به بهبود ایمنی و بازتوانی تجهیزات آسانسور شود که کیفیت، راحتی، ایمنی، افزایش تکنولوژی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به همراه دارد که درنهایت باعث افزایش ارزش افزوده ساختمان خواهد شد. سرویس‌های منظم و تعمیرات دوره‌ای دیگر جوابگوی کیفیت و کارکرد صحیح و ایمن ماشین آسانسور نخواهد بود. قطعاً آسانسور مستهلک‌شده و کیفیت و ایمنی لازم را ندارد. بعضی از قطعات آسانسور به دلیل مستهلک و قدیمی بودن قطعات یدکی و جایگزین آن‌ها در بازار موجود نیست. مثلاً در تابلو فرمان‌های دو سرعته قدیمی بعضی شرکت‌ها پشتیبانی لازم را ندارند یا خدمات ارائه نمی‌دهند.

هشت اصل که مدرنیزاسیون آسانسورها را الزامی می‌کند:

۱-آیا آسانسور دائماً خراب و خارج از سرویس است؟

۲-آیا فضای داخل کابین کوچک است و نیاز به فضای بیشتری جهت مسافرین می‌باشد؟

۳-آیا درب‌های لولایی موجود سنگین ناایمن می‌باشد؟

۴-آیا مصرف برق و انرژی آسانسور به دلیل مستهلک بودن قطعات بالاست؟

۵-آیا توقف کابین آسانسور در تمامی طبقات بالاتر یا پایین‌تر از لِوِل طبقات می‌باشد؟(به‌گونه‌ای که با تنظیم ترمز موتور این مشکل برطرف نشود.)

۶-آیا موتور آسانسور روغن ریزی و صدای نامتعارف و حرکت دل زدن دارد؟

۷-آیا تابلو فرمان آسانسور دو سرعته بوده و هنگام استارت و استپ شوک داد؟

۸-آیا می‌خواهید که ارزش ساختمانتان بالا رفته و در چشم بیاید؟

بالأخره آسانسور علاوه بر راحتی و رفاه به خصوص برای طبقات بالا، “چشم ساختمان” هم می‌باشد. پس چه بهتر که چشم ساختمان مدرن، بروز، شیک، راحت و ایمن باشد.

پیام بگذارید